Jednostka Ratowniczo Gaśnicza Nr - 2 Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie

Jednostka
Ratowniczo Gaśnicza nr 2
ul. Strażacka 8
75 - 738 Koszalin

Tel. (94) 345 - 52 - 30

 

 

Struktura Organizacyjna JRG - 2

 

 
Dowódca JRG
 bryg. ADAMCZYK Zygmunt
 
Zastępca Dowódcy JRG
kpt. GÓRAL Bartłomiej
 
Zmiana służbowa
I
Zmiana służbowa
II
Zmiana służbowa
III

KWAPISZ Piotr

JARZĄBEK Sławomir

PERZ Adam
PISKORSKI Piotr KOŁACZEK Tomasz KASPRZYK Bogdan
WOJTASZUK Michał

ZMYSŁOWSKI Krzysztof

OSIAL Sławomir
TALKOWSKI Bartosz NAZAR Mateusz PACEK Marek
SULIPKA Piotr SABAJTIS Grzegorz NAZAR Mariusz
GAŁKA Karol SZYMAŃSKI Andrzej AUGUSTYNIAK Michał
URBANIEC Mateusz BAŁDOWSKI Eryk GRABOWIECKI Jacek
NOWAKOWSKI Krzysztof BRYLIŃSKI Sławomir MEJER Marek
JEZIORNY Mateusz STOKOWIECKI Sebastian MAZUR Emiliusz
KISIEL Marcin NOWAK Paweł  
ŚWIT Andrzej JĘDRZEJCZYK Przemysław BERNAT Sławomir
NEUMANN Łukasz PISKORSKI Przemysław SUMIŃSKI Dawid
TECLAF Marcin STAŃCZYK Maciej NOWACKI Robert
ŻAK Sławomir BORYS Tomasz SKRZYPIEC Dariusz
WYROSTEK Daniel KOWALSKI Tomasz SURDYKOWSKI Michał
WILK Bartłomiej WASIAK Radosław WŁADYKO Rafał

SZCZEPANIAK Łukasz

SIEDLECKI Marcin WĘGRZYNOWSKI Arkadiusz
MARTYNIUK Michał GRĘŹLIKOWSKI Łukasz MOLESZTAK Tomasz
GŁUSIŃSKI Bartłomiej SKOWROŃSKI Sylwester  
---  --- ---

 

 

Sprzęt Ratowniczo - Gaśniczy
 

 

 

 

 

Postępowanie w Przypadku Pożarów…

Jak zwalczać powstały pożar    W przypadku powstania pożaru wszyscy zobowiązani są podjąć działania w celu jego likwidacji: zaalarmować niezwłocznie, przy użyciu wszystkich dostępnych środków osoby będące w strefie zagrożenia, wezwać straż pożarną.  

Czytaj dalej ...

Postępowanie podczas wypadku…

Jeżeli jesteś świadkiem wypadku drogowego to: Zabezpiecz miejsce zdarzenia: "zasłoń" miejsce wypadku oraz osoby udzielające pomocy bryłą swojego pojazdu, który musi mieć włączone światła awaryjne i postojowe (w warunkach nocnych konieczne są włączone światła mijania, to one oświetlą miejsce wypadku), w odpowiedniej odległości ustaw trójkąty ostrzegawcze (własny lub z pojazdów poszkodowanych), wykorzystaj światło ostrzegawcze latarki podręcznej, przy pomocy telefonu komórkowego (połączenie z numerami alarmowymi 998, 997, 999, 112 jest bezpłatne) lub radia CB wezwij służby ratownicze, policję, jeżeli nie możesz spełnić powyższego warunku, spróbuj zatrzymać inne pojazdy bo sam możesz nie być skuteczny w działaniu, jeżeli nie masz szans na pomoc innych, nie trać czasu zacznij działać sam, najważniejsze dla rannych bez pulsu i oddechu są pierwsze 4 minuty, ale pomoc im udzielona musi być fachowa.

Czytaj dalej ...

Bezpieczeństwo w Domu…

Bezpieczeństwo w mieszkaniach    Sezon zimowego ogrzewania mieszkań w budynkach wielo i jednorodzinnych, to co roku okres zwiększonej ilości pożarów. Statystyki Państwowej Straży Pożarnej odnotowują wtedy wzrost liczby ofiar śmiertelnych i osób poszkodowanych. Ilość strażackich interwencji rośnie z każdym rokiem. Przyczyny pożarów od lat ciągle się powtarzają. Dominujące ich grupy, to podpalenia, nieostrożność osób zarówno dorosłych jak i nieletnich, wady lub niewłaściwa eksploatacja urządzeń i instalacji elektrycznych oraz wady i zła obsługa urządzeń grzewczych. Zapewnij bliskim i sobie spokojne święta.    Zapamiętaj następujące, podstawowe zasady bezpieczeństwa pożarowego.

Czytaj dalej ...

Porady na Zimę…

Śnieg na dachach        Śnieg na dachu to zimą zjawisko tak powszechne, że praktycznie nie zwracamy na nie uwagi. Jest niestety często groźnym obciążeniem dla konstrukcji nośnej dachu. Jeden metr sześcienny puchu śniegowego waży do 200 kg, śniegu mokrego 700 - 800 kg, a lodu ok. 900 kg. Należy pamiętać także, że mokry śnieg jest cięższy od białego puchu. Śnieg zalegający na dachach może stać się przyczyną tragedii, zwłaszcza, gdy pozostaje nieusunięty z płaskich dachów i dachów w dużych centrach handlowych. Jeśli administratorzy tego nie dopilnują, mogą spodziewać się mandatu lub nawet zamknięcia obiektu.

Czytaj dalej ...

Czad Cichy Zabójca…

Rozpoczął się okres grzewczy, a wraz z nim wzrasta zagrożenie zatrucia czadem !!!OSTRZEGAMY !    Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkadziesiąt osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji grzewczych.  

Czytaj dalej ...